Jesteś tutaj: Start / O Wydziale

O Wydziale

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Witamy w serwisie internetowym

Wydziału Pedagogicznego

Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie

Wydział Pedagogiczny jest najstarszym wydziałem Akademii im. J. Długosza (dawna Wyższa Szkoła Pedagogiczna). Uczelnia (a wraz z nią Wydział Humanistyczno-Pedagogiczny) powstała w 1974 r. z przekształcenia funkcjonującej od 1971 r. Wyższej Szkoły Nauczycielskiej, w samodzielną, państwową placówkę akademicką. Powstanie i funkcjonowanie Wydziału jest odpowiedzią na zgłaszane potrzeby regionu w fachową i wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Uprawnienia do prowadzenia studiów magisterskich i nadawania tytułu zawodowego magistra pedagogiki Wydział posiada od momentu swojego powstania.

W skład Wydziału wchodzą 3 Instytuty pełniące nadzór merytoryczny nad poszczególnymi kierunkami i specjalnościami studiów. Są to:

Jednostką pomocniczą jest: Wydziałowa Pracownia Komputerowa. Bazę lokalową Wydziału tworzą trzy budynki: przy ulicy Waszyngtona 4/8, ulicy Armii Krajowej 13/15. Znaczące wzbogacenie bazy dydaktyczno-naukowej nastąpiło po oddaniu do użytkowania Akademickiego Centrum Sportu znajdującego się na ulicy Zbierskiego 6.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Budynek Wydziału przy ulicy Waszyngtona 4/8

    Budynek Wydziału przy ulicy Waszyngtona 4/8

  • Powiększ zdjęcie Sala dydaktyczna W-605

    Sala dydaktyczna W-605

  • Powiększ zdjęcie Akademickie Centrum Sportowe

    Akademickie Centrum Sportowe

  • Powiększ zdjęcie Akademickie Centrum Sportowe

    Akademickie Centrum Sportowe